YAZILIM LİSANSLAMA

Yazılım lisansı kişi/kurum tarafında üretilen yazılımın, üreticisi tarafından belirlenecek olan kullandırma hakkı gibi düşünebilirsiniz.  Yazılım lisanslama modeli ücretli olacağı gibi ücretsizde olabilir.  Ücretli yazılımları lisansız olarak kullanmak suçtur.

Kanuni olarak  bilgisayar ve diğer elektronik ortamda kullanılan yazılımlar, “5846 Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında yasal koruma altına alınmıştır. 3 Mart 2001′ tarihinden itibaren Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na yapılan değişiklik ile korsan yazılım kullanmak, çoğaltmak veya dağıtmak suçunun işlenmesi sonucu uygulanacak cezalar şu şekilde belirlenmiştir:Eksik her bir lisans başına 24.000 TL’den 650.000 TL’ye kadar para cezası 2 seneden 6 seneye kadar, paraya çevrilmeksizin hapis cezası 3 seneye kadar meslekten uzaklaştırma ve Lisanssız yazılım yüklü olan cihazlara el konulmasını kapsamaktadır.

korsan-yazilim, Yazılım lisanslamaLisanssız yazılım kullanmak size itibar, güven ve prestij kaybına uğratır. Bilgisayar sisteminizin güveliğini tehlikeye sokarsınız. Yazılım üreticisinden destek ve eğitim alarak ürünü daha etkin bir şekilde kullanma imkânına sahip olursunuz.Yazılım hakkında orijinal dokümanlara sahip olabilir, çalışmalarınıza kesintisiz devam edebilirsiniz.Yazılımların yeni çıkacak sürümlerine çok daha uygun maliyetlerle sahip olabilirsiniz.Üretici firmaların yeni yazılımlar geliştirmesine ve daha düşük maliyetlerle hizmetinize sunmasına katkı sağlamış olursunuz.Kayıt dışı ekonominin büyümesini engelleyerek vergi gelirlerinin artmasına destek olursunuz.Ülkemizin, yazılım telif hakları konusunda gelişmiş diğer ülkeler seviyesine yükselmesine katkıda bulunursunuz.

Eğer korsan yazılımdan şüpheleniyorsanız firmamız size bu konuda danışmanlık yapabilir. Eğer avukat aracılığıyla ihtarname geldiyse, bu durumda size lisanslama ve bu hukuki durumdan minimum yaptırımla kurtulmanız için destek verebilir.

destek-talebi-acin

N Destek Bilişim Hizmetleri olarak uzman ve deneyimli personeli ile yazılım lisanslama sürecinde firmanızın yazılım ihtiyaçlarını analiz ederek, mevcut yazılımlarını inceler ve çıkarlarınız doğrultusunda özel bir lisanslama modeli oluşturur. Firmalara, mevcut kampanya ve özel şartlara göre en uygun fiyat ve lisanslama seçeneklerini sunan firmamız, seçilen lisanslama modeli ile elde edilen imkanlardan maksimum düzeyde yararlanılmasını sağlamaktadır. Buraya tıklayarak soru ve sorunlarınız için talep açabilir, destek hattımızı arayabilirsiniz.